למה אנחנו ? כל הסיבות

נכון, כל בית יכול לארגן תשלום בכרטיס אשראי בעצמו לחשבון קופת ועד הבית, להחתים את השכנים ואת הבנק ולהתחיל לנהל את הגביה באופן עצמאי. בשביל מה צריך לעשות את זה דרך האיגוד?

הרבה תשובות לדבר, הנה שתיים מהעיקריות:

  1. בכדי לנהל גביה עצמאית בהוראות קבע חובה לפתוח חשבון בנק נפרד לקופת הועד, להריץ את כל השכנים לבנק, לדאוג שיתנו הרשאה לגביה,  לטפל בגביה ארבע פעמים בחודש (כל שכן והמועד הנוח לו), לעקוב  שהכספים נגבים ועוד שלל פעילויות נוספות. כל אלו דורשים כמובן ביקורים תכופים בבנק, עמלות, התעסקות במעניים קוליים, המתנה לנציגי שירות אנושיים (שכמעט כבר לא קיימים) ועוד. כלומר, עוד עבודה בחצי משרה או יותר מכך.

כאשר הקופה מנוהלת בידי האיגוד אתם חוסכים את כל הפרוצדורה ובירוקרטיה המתישה של ניהול חשבון מסובך ומעקב עצמאי על התנועות.

האיגוד מספק לכם דו"חות פרטניים ומאירי עיניים ואתם יכולים לצפות במדוייק את מצב הקופה בסוף החודש. כמו כן כל ההעברות והתשלומים מתבצעים על ידי האיגוד בהוראתכם וללא המתנה.

  1. גביית הוראות קבע עצמאיות שאינן מטעם עמותה או גוף מוכר הינה מוגבלת מאוד; יש להגדיר בכל כרטיס אשראי את סכום הגביה ואין כל אפשרות לגביה גמישה (לדוגמה כשיש הוצאה בלתי צפויה בבניין) כמו"כ מועדה של ההרשאה הוא קבוע – מה שמעלה סיכויים להחזרות בקרב דיירים רבים שאינם מתוכננים דיים, תקופת הגביה תחומה ובשביל להאריך את התקופה יש להתחיל את כל המסלול מחדש.
  2. גביה בכרטיסי אשראי   אינה אופציה בכלל לבצע בצורה עצמאית לחשבון הועד זאת כאשר כיום הרבה אנשים מעדפים זאת כאופציה קלה ונוחה.

לסיכום – במילים אחרות, אף אחד לא מעוניין לעבוד את דרך החתחתים הזאת ולכן אין שום אופציה לבצע את זה בצורה עצמאית ולהישאר בטוח רגוע ושליו.

גביה דרך האיגוד מאפשרת גמישות רבה – הסכום נתון לשינוי על ידי נציגי הועד במקרים של הוצאה חריגה המחייבת תוספת גביה, יש אפשרות נוחה לתשלום בכרטיסי אשראי, כל שכן בוחר את מועד הגביה המתאים לו ללא תנאים והגבלות.