חוקי ועד בית - שירותים משפטיים

שאלת "החוב האבוד" או "הדייר הסרבן", מוכרת כמעט לכל אחד מאתנו. דייר שאינו משלם מחמת בעיה צודקת, או מחמת בעיה שאינה צודקת. ברוב המקומות הסיבה אינה צודקת – גם קושי כלכלי איננו סיבה שלא לשלם עבור השירות אותו הוא צורך יחד עם יתר השכנים.

אחת הבעיות היותר נפוצות היא נכס העובר בין שוכרים או בעלים שונים, ובתקופת התפר משתמטים הצדדים מהתשלום באמתלות שונות. המקרים והתירוצים רבים, שונים ומשונים, אבל שורה תחתונה אחת לכולן: דייר שאינו משלם ומותיר את ועד הבית חסר אונים.

הדייר הסרבן יודע שבד"כ אין מה לעשות נגדו. ינתקו את המעלית? כל השכנים יסבלו. לא ינקו? מענישים את כולם. כנ"ל בכל נושא ציבורי בבניין, שהדייר הסרבן ממשיך ליהנות ממנו ולצפצף על כל היתר.

לא כולם מודעים לכך, אבל סוגיית גביית ועד הבית מעוגנת בחוקי ועד בית. ישנן דרכים חוקיות להתמודד עם סרבן תשלום ועד בית. לפעמים מספיק מכתב התראה משפטי. לעיתים יש צורך ביותר מכך. אבל תמיד ישנה דרך לגרום לסרבן תשלום לשלם.

אלא שוועד בית לעולם לא יצליח להגיע לקבלת סיוע משפטי. אין בקופת הוועד מספיק כסף לשכור עורך דין. וממילא, התמורה שתתקבל תהיה נמוכה בהרבה משכר טרחתו של העו"ד. וכך ממשיכים הדיירים הסרבנים בשלהם כמעט ללא הפרעה.

ב'איגוד ועדי בתים' מטפלים גם בבעיה הזו, ומעמידים שירות משפטי לטובת ועד הבית הזקוק לכך. עורכי הדין שלנו מתמחים בחוקי ועד הבית הרלוונטיים לעניין זה. לעיתים יספיק מכתב התראה בודד. אך גם אם אתם זקוקים ליותר מכך, ב'איגוד ועד בתים' מספקים מענה משפטי כולל ע"י עו"ד המומחים בתחום.

לכל השירותים שלנו